Aktuality

FOMEI CUP 2016

PV | Diskuzní fórum
FOMEI CUP 2016
Začnu hodnocením střelecké soutěže pro naše juniory trochu netradičně položením otázky, kterou vyslovil ve svém článku předseda ČMMJ Jiří Janota. Otázka zněla „Jak dále v ČMMJ?“
Moje odpověď zní, pořádat podobné akce, jako uspořádala firma Fomei ve spolupráci s ČMMJ. Celkem proběhly čtyři soutěže na střelnicích v Jičíně, Písku a Kroměříži. Jednotlivých závodů se zúčastňovalo v průměru 67 střelců ve třech věkových kategoriích. Takové množství závodníků nebylo jednoduché zvládnout, ale pořadatelé si vymysleli doprovodné programy, takže na volnou zábavu moc času nezbývalo.
Kromě toho firma Fomei zajištovala předváděcí a poradenský servis svých výrobků. A také prováděla během celého dne fotodokumentaci jednotlivých soutěžících.
Zaměřovací dalekohledy firmy Fomei doslova začínají dominovat. Pro vzduchovkovou střelbu je to zaměřovací dalekohled 4x32 Beater a u malorážky 6–24x50 Foreman. Tyto puškohledy jsou ve své kategorii bezkonkurenční.
Kdybych měl Fomei Cup oznámkovat, tak každopádně na výbornou. Soutěž vzbudila velký ohlas. Na Fomei Cupu se projevilo, že právě toto může být jedna z cest, jak motivovat nové zájemce o myslivost a členství v ČMMJ. Pro někoho stačí nějaká konkurenční pojišťovna, ale nečekejme od ní, že pro nás a mladé zájemce něco podobného uspořádá. Chce to zorganizovat a pořádat více podobných soutěží. Dále je potřeba mít v záloze další případné sponzory.
V průběhu roku 2016 vycházely v časopisu Myslivost jednotlivé články o uskutečněných soutěžích. Určitě jste postřehli, že výsledky byly vyrovnané. Často musel rozhodnout rozstřel, aby bylo možné určit vítěze. Říkám na rovinu, mnoho dospělých by mělo problém nastřílet podobné vynikající výsledky, jakých dosahovali naši mladí střelci. V tabulkách je vidět celkové umístění soutěžících ve třech věkových kategoriích, kde byly sečteny tři nejlepší výsledky ze čtyř závodů.
A pro dokumentaci atmosféry přikládám autentické odpovědi třech celkových vítězů Fomei Cupu 2016.
 

Díky Fomei, který soutěž velice pozvedl svým skvělým přístupem a krásnými cenami, se pohled na tuto akci u spousty lidí změnil. Konkrétně naše rodina začala Fomei Cupem žít. Naši dva střelci se začali více soustředit, více snažit, probudila se u nich dravost a soutěživost, což přineslo výsledky. Mamka na každou akci napekla výborné koláče, taťka občas přivezl něco ostřejšího a s napětím a zatajeným dechem jsme sledovali každou střelu. Byl to skvěle strávený čas a my Fomei děkujeme za vše, co pro to udělal. Velkou odměnou pro Vás je zvýšený zájem střelců i rodičů, který je znatelný.
Jínovi
 


Dobrý den, posílám Vám pár zážitků a reakcí na Fomei Cup. Mně osobně se Fomei Cup velice líbil a jsem pro to, aby se v této soutěži pokračovalo i další roky. Jako účastnice můžu říct, že se mi střílelo dobře a navíc jsem alespoň poznala i jiné střelnice než je ta jičínská. Ale, asi nejvíc se mi líbil volný čas s kamarády. To je asi vše co jsem chtěla říct, s pozdravem do Fomeie

Adéla Zrůstová

Závody byly dobře provedené, jak ve formě skvělého zázemí, tak i v celkovém sestavení a vyhodnocování. Samozřejmě nemohu opomenout skvělé ceny, které vedou k ještě větší motivaci a snaze závodníků. Jediné co bych vytkla, je časová náročnost, která je přítěží zejména pro mladší účastníky, ale s tím se v tak hojném počtu musí počítat. Velký počet závodníků však jen potvrzuje to, že je o co stát. Jsem velice rada, že jsem mohla byt součástí tak skvělého kolektivu a doufám, že i nadále bude pokračovat rozvoj mládeže v tak skvělém sportu jako je tento. 
Kateřina Černá
 
Podotýkám, že tito tři nejlepší střelci si odnesli poukázky od firmy Fomei na nákup vybavení pro sportovní loveckou střelbu v hodnotě 10 000 Kč.
A co napsat na závěr? Děkujeme hlavnímu pořadateli Milošovi Žalmanovi z firmy Fomei a jeho spolupracovníkům. Dále patří dík Josefu Krausovi a Střelecké komici ČMMJ za uspořádání a skvělou organizaci. A samozřejmě všem pořadatelům, OMS a rozhodčím na jednotlivých střelnicích, kde tyto soutěže probíhaly za skvělou organizaci všech čtyř závodů.
Střelbě zdar a těším se s Vámi na Fomei Cup 2017
PV

Časopis Myslivost - Aktuální číslo

Přiložené dokumenty

Tabulka-Vysledky Tabulka-Vysledky (18,88 KB)

Fotogalerie

vychází v 5:46 a zapadá v 20:11 vychází v 15:58 a zapadá v 4:38 Nákupní košík 0
 
Zpracování dat...