Aktuality

Memoriál MVDr. Radslava Kinského

Ing. Antonín Čech | Diskuzní fórum
Memoriál MVDr. Radslava Kinského
Odstartoval seriál v lovecké kulové střelbě Sellier & Bellot Match
Sellier & Bellot, a.s. se rozhodla od letošního roku podpořit loveckou kulovou střelbu (LKS) seriálem závodů pod názvem „SELLIER & BELLOT MATCH“. Tato série odstartovala v neděli 7. května ve spolupráci s OMS Žďár nad Sázavou, firmou Lovecký svět a nejlepšími střelci LKS z celé republiky Memoriálem Radslava Kinského.
Na Světnovskou střelnici u Žďáru nad Sázavou se za poněkud plačtivého rána sjelo celkem 28 střelců z celé republiky. Bylo mezi nimi i pár nováčků, kteří si zde před týdnem zkusili zjednodušenou verzi LKS při doprovodném závodě CZUB Tour.
Závod se střílel podle mezinárodních pravidel IHRSA v rozsahu 30 výstřelů z kulovnice členěných do šesti položek po 5 výstřelech.
Každý střelec se mohl přihlásit do kategorie OPEN, kde střílelo 23 střelců,  dále do kategorie .222/.223, kde střílelo 8 střelců (zvítězil Antonín Čech před Martinem Hlušičkou a Jindřichem Mahelem), a nebo pro začátečníky vytvořené kategorie LAIK, kam se přihlásilo 5 střelců a zvítězil Petr Valchář před Petrem Dvořákem a Jindřichem Jalůvkou. Střelec se mohl přihlásit do více kategorií.
Kategorie OPEN byla v souladu s mezinárodními pravidly vyhodnocována ve třech výkonnostních třídách podle procentuálního vyjádření svého výsledku oproti maximu, kterého může střelec v závodě dosáhnout: zlaté (80 % a výše) – zvítězil Milan Kirchner před Miroslavem Náhlíkem a Miroslavem Forró, stříbrné (od 60 do 79,99 %) – zvítězil Antonín Čech před Ondřejem Kelnerem a Zdeňkem Pšenčíkem a bronzové (do 59,99 %) – zvítězil Michal Kumprecht před Vlastislavem Soukupem a Michalem Bezegou. Jejich výsledky a umístění ostatních najdete v připojených  tabulkách.
Závod se odehrával současně na třech střelištích. Na střelišti A se odstřílel modifikovaný L4K, při kterém byly dodrženy polohy vleže, vestoje s oporou pevné tyče, vestoje s oporou volné tyče a vestoje z volné ruky.
Změnou oproti klasickému L4K bylo však použití terčů lišky, srnce, kamzíka a kňoura v provedení pro loveckou kulovou střelbu, kde zóna s nejvyšší bodovou hodnotou má výši 30,1 bodu a lépe vystihuje opravdu nejranivější a lovecky používaná místa. Další změnou bylo, že se nestřílelo na 100 metrů, ale na vzdálenosti od 100 do 150 metrů.
Na střelišti B se střílelo na pět gongů o průměru 10 cm rozmístěných ve vzdálenostech od 100 do 250 metrů. Poloha vleže s oporou trámku a pytlíku s granulátem umožňovala bezpečné zamíření a přesný výstřel.
Na střelišti C byla pro střelce nachystána vysoká trojnožka, s jejíž oporou střelci stříleli na gong o průměru 20 cm umístěný ve vzdálenosti něco přes 200 metrů. Jednu ránu vestoje, dva výstřely vkleče a poslední dva výstřely vleže.
Na všechny pětiranné položky byl časový limit dvě minuty.
V kategorii .222/.223 se střílel modifikovaný L4K ze stejných poloh a za pomoci shodných opor jako při kategorii OPEN a LAIK, ale pořád na stejný pevný terč v podobě běžícího kňoura.
Závod se tak zase více přiblížil tomu, co jsme zažili při mistrovství světa a podobal se aspoň trochu parkůru brokovému.
Lovecká kulová střelba je určená pro lovce a myslivce a je to asi to nejbližší, co se může porovnat s reálným lovem.
A kde jinde, než na takových všestranných závodech, by se mělo ukázat, co střelivo S&B dokáže. A tak na závodě si střelci střílející závod střelivem Sellier & Bellot mohli zakoupit 80 nábojů Match v ráži, kterou střílí tento závod, za přibližně poloviční cenu. Sortiment byl zatím omezený a v provedení Match tu byly náboje v rážích (222 Rem, 223 Rem, 308 Win, 30-06 Sprg) a se střelou PTS (243 Win). 
Věřím, že se se všemi závodníky a mnoha dalšími sejdeme na dalším závodě dne 11. června na střelnici v Ludvíkovicích u Děčína, kde pokračuje seriál SELLIER & BELLOT MATCH. Určitě se máme na co těšit a jistě Miroslav Forró s Mysliveckým spolkem Jestřáb nachystají neméně zajímavý závod.
Vše potřebné najdete na webových stánkách: www.strelnice.net nebo www.loveckakulovastrelba.cz.
 
Za všechny organizátory Vás opět zve k příjemně stráveným chvílím mezi kamarády zpestřené zajímavou střelbou
Ing. Antonín ČECH

Časopis Myslivost - Aktuální číslo

Přiložené dokumenty

vychází v 5:07 a zapadá v 20:47 vychází v 11:19 a zapadá v 1:39 Nákupní košík 0
 
Zpracování dat...