Daňová poradna

Aktuální dotazyPro přispívání do poradny se prosím přihlašte jako předplatitel.
vše
vše

Jak se daní zástřelné za divočáka?

Dotaz č.143 [ zadáno 29.11.2017 ]

Jak se daní zástřelné zástřelné 1000 Kč za divočáka Jak je to se zdaněním zástřelného za čer-nou. Na stránkách ČMMJ je danění nad 30 tisíc.

Dotkne se elektronická evidence tržeb i mysliveckých sdružení?

Dotaz č.142 [ zadáno 26.9.2016 ]

Dotkne se elektronická evidence tržeb i mysliveckých sdružení, které v rámci své vedlejší činnosti prodávají zvěřinu členům MS, prodávají povolenky k lovu nečlenům a mají příjmy ze společenských akcí typu poslední leč, tombola, plesy?

Přiznání příjmů MS ke zdanění

Dotaz č.141 [ zadáno 26.9.2016 ]

Jaké příjmy, jsou u MS brány, jako příjmy, které jsou předmětem daně, kvůli kterým DP musíme podávat? Je to např. poplatek za zapůjčení střelnice, myslivecké chaty a podob-ně?

Využití finanční prostředků HS po odvedení daně

Dotaz č.140 [ zadáno 24.2.2016 ]

HS vede jed. účetnictví. Jediný příjem je příjem z nájemného od MS. Z příjmu odvedeme daň 19% a zbytek peněz dáme obci a školce jako sponz. dar. Myslím si, že nemůžu využít §18 odst. 3 zákona o daních z příjmů, protože fin. Prostředky nejsou použity ke krytí výdajů sou-visejících s činnostmi. Stanovy spolku jsem ještě neviděla a nikdo neví, jak tyto peníze použít tak, aby se z nich nemusela platit daň. Prosím o odsouhlasení, že tento postup je správný.

Účetnictví MS a daňové přiznání

Dotaz č.139 [ zadáno 2.11.2015 ]

Prosím o radu ohledně daňového přiznání a účetnictví MS. Začal jsem dělat pokladníka a chtěl bych mít vše v pořádku. Jediným našim příjmem je 10 000 Kč od Obecního Úřadu, které použijeme na nákup krmiva, což musíme doložit, jiné příjmy nemáme. Každý člen na začátku roku zaplatí vklad 1000 Kč, což použijeme na zaplacení nájmu, škod, el, energie, apod. Vše zapisuji do pokladního deníku a doklady lepím do druhé knihy. Ni-kdy jsme nepodávali žádné přiznání. Potřebuji vědět, zda postupuji správně a jak dál.

Daňové dopady vyplacení podílů na hospodaření MS

Dotaz č.138 [ zadáno 2.11.2015 ]

Provoz našeho spolku budeme financovat zvýšeným členským příspěvkem a chceme zrušit účet u banky (poplatky bance). Nashromážděné finanční prostředky, dle délky členství, rozdělit mezi členy. Jaké jsou daňové dopady tohoto kroku pro spolek a i pro členy?

Ukončení činnosti MS, kdo a jak daní.

Dotaz č.137 [ zadáno 22.10.2015 ]

Vzhledem k tomu, že jsme jako MS přišli o honitbu, hodláme ukončit činnost dle našich stávajících stanov, aniž bychom se transformovali na z. s. Máme nějaký majetek, který jsme prodali a peníze na účtu, dohromady cca 700 tisíc. Částku hodláme rozdělit mezi členy dle délky členství v MS. Můj dotaz. Jak je to s odvodem daní. Můžeme si jako MS od základu daně něco odečíst. Bude danit MS nebo jen členové, kteří budou vyplaceni.

Náklady na opravu chaty

Dotaz č.136 [ zadáno 7.9.2015 ]

Dobrý den, naše MS má honitbu pronajatou od Lesů ČR, součástí jsou i dvě "garáže", které jsou využity pro traktor a sklad krmení. Na pronajatém pozemku je též chata, kte-rou využíváme ke schůzím (chata bez soc. zařízení). Tato chata není nikde evidována (na katastru, nemá číslo popisné), není ve vlastnictví ani lesů a není tedy součástí nájmu. Chatu bychom potřebovali opravit - je to okál. Jakým způsobem můžeme náklady na její opravu daňově uplatnit?

Honební společenstvo – vedení účetnictví

Dotaz č.135 [ zadáno 27.5.2015 ]

naše HS podalo jako každoročně i letos daňové přiznání za rok 2014. Dnes při návštěvě FÚ kvůli nesrovnalostem v daň. podání mi paní oznámila, že podle zákona HS má povinnost vést podvojné účetnictví. Samozřejmě u nás tomu tak není, vedeme pouze pokladní deník. Ročně "vyděláme" na nájmu 4000 Kč a výdaje jsou obdobné.. Máme povinnost vés podvojné účet-nictví ?

Podání daňového přiznání za MS

Dotaz č.134 [ zadáno 1.4.2015 ]

MS mne požádalo, abych letos udělal za sdružení přiznání na FÚ. Údajně je to letos poprvé, co se musí odevzdávat. Příjmy má MS, pokud vím, pouze z poplatkových odlovů, výsadby stromků, případných dotací OMS a vložného soutěžících při kynologických akcích. Na opravu chaty se většinou členové skládají. Dnes již zemřelý hospodář vedl k tomuto účelu peněžní deník. Je skutečně nutné letos podávat DPPO?

vychází v 7:47 a zapadá v 16:36 vychází v 9:56 a zapadá v 21:15 Nákupní košík 0
 
Zpracování dat...