Poznáváme dravce a sovy

Poznáváme dravce a sovy
Kniha „Poznáváme dravce a sovy“ přeložená z němčiny RNDr. Karlem Hudcem je dalším průvodcem vydavatelství Víkend, který poslouží návštěvníkům přírody lépe se orientovat v zástupcích naší ornitofauny.

Autor se ve své úvodní obecné části zaměřuje na povšechné informace o dravcích a sovách, o jejich stavbě těla, způsobu života, biologii a ochraně. Ve druhé speciální části je většinou celá dvojstrana věnována konkrétnímu zástupci. Autor u každého živočicha uvádí jeho výskyt, rozpoznávací znaky, potravu, rozmnožování atd. Dravec je znázorněn na fotografii jak v letu, tak v klidové pozici. Popis je navíc formou nákresu doplněn o nějaký typický znak daného dravce (silueta, rozdíl mezi ♂ a ♀ apod.).
Jak se pravidelně přesvědčuji u zkoušek z myslivosti a u zkoušek pro myslivecké hospodáře, představuje skupina dravců a sov z hlediska jejich určování značný problém. I když si někteří z nich mohou být typově "podobní", každý má své specifické znaky, podle nichž je přesně definovatelný. Tento atlas dravců a sov může být dobrým pomocníkem nejen pro přípravu na zkoušky z myslivosti, ale všem, kteří chtějí lépe poznat naše ptačí lovce.

RNDr. Jiří Zbořil
vychází v 7:50 a zapadá v 16:31 vychází v 13:49 a zapadá v 4:47 Nákupní košík 0
 
Zpracování dat...