Českomoravská myslivecká jednota, z.s., PROSTĚJOV
 
Pozadi
PROSTĚJOV
Adresa: Pod Kosířem 16 , Prostějov , 796 01
Telefon:724 033 009
Email:vostmysli@seznam.cz
Web:www.myslivost.cz/omsprostejov
Jednatel:Jiří Procházka 724033009
Předseda:Jan Toman 725131095
  
Úřední hodiny
Po:8.00 - 16.00
Út:8.00 - 16.00
St:8.00 - 16.00
Čt:8.00 - 16.00
Pá:8.00 - 14.00
   
IČO:67777619
Účet:255710725/0300
Banka:Poštovní spořitelna


SMUTEČNÍ 

OZNÁMENÍ


Úvod


 
 

Dobrý den,
bohužel dle situace, která je nyní kolem nás a ve světě je nutno zrušit či přeložit některé další akce, které pořádá OMS Prostějov nebo s námi souvisí. 
 
Střelecká soutěž - OKRESNÍ PŘEBOR OMS PROSTĚJOV - bude přesunut na jiný termín, který bude upřesněn.
 
Termín zahájení adeptského kurzu z myslivosti pro rok 2020 - 2021 bude taktéž posunut, termín bude upřesněn.
 
Závěrečné zkoušky adeptů mysliveckého kurzu pro rok 2019 - 2020 prozatím zůstávají termínově stejně, tedy 18 - 19. duben 2020. Pokud by i tato akce měla být posunuta, budeme včas informovat. Opakovací kurz se bude taktéž řešit operativně, pokud by měl proběhnout. Prozatím je však odložen. 
 
Okresní sněm OMS Prostějov, který se měl konat 2.4.2020 se odkládá! Jakmile se rozhodne o novém termínu, budete včas informováni. 
 
Svod loveckých psů a Jarní zkoušky vloh by se měly prozatím konat v plánovaném termínu!  Přihlášky zasílejte jako obvykle. Pokud by měly tyto akce být přesunuty, budeme o tomto informovat. 
 
V souvislosti s nouzovým stavem v ČR padlo také rozhodnutí, že akce Natura Viva 2020 v Lysé nad Labem ve dnech 26. - 31.května se v tento termín neuskuteční. Do začátku května by se mělo rozhodnout o náhradním termínu. 
 
Akce UKLIĎME SVĚT, UKLIĎME ČESKO! se uskuteční až na podzim a termíny, které byly doposud stanoveny jsou zrušeny. 
 
Hodně sil a pevné zdraví všem..
 
S pozdravem
Jitka Procházková
 
 


Vítejte na internetových stránkách OMS Prostějov!

 
Nově zde naleznete pár zajímavých článků a postřehů z akcí organizovaných Okresním mysliveckým spolkem v Prostějově. Nahlédněte společně s námi do konkrétních odkazů v menu. Budu se snažit dopňovat věci i z předešlých let, nejen od roku 2015. Vaše postřehy, připomínky a nápady k internetovým stránkám, stejně jako přání o zveřejnění Vašich fotografií z mysliveckých akcí OMS Prostějov můžete zasílat na adresu: prochazkovajitunka@seznam.czKdyž navštívíte složku s názvem myslivost, najdete zde informace o chovatelských přehlídkách trofejí. Později zde bude možné taktéž nahlédnout do  katalogů za jednotlivé roky. Do této tématiky spadá také odchovna bažantů v Doloplazích. Je zde fotogalerie a informace o historii a chodu této odchovny.
Objevíte zde i myslivecké desatero, podle kterého by se měl chovat každý správný myslivec.


      

V této sekci naleznete informace nejen o všech plánovaných kynologických akcích, ale zejména o uskutečněných akcích jak v letošním roce, tak i v letech předešlých.  Jsou zde ke každé zkoušce propozice a konečné výsledky.  U některých článků je také fotogalerie.
Dále zde naleznete seznam kynologických rozhodčí z výkonu, evidovaných pod OMS Prostějov.


Kulturně propagační komise pořádá několikrát ročně setkání s dětmi i s nemysliveckou veřejností. Snaží se budovat dobré jméno myslivosti a informují o tom, co vše obnáší toto téma. Dále také zajišťují servis na mysliveckých a kulturních akcích pořádaných OMS Prostějov. Je zde také přehled kulatých výročí našich členů. Do této složky jsme zařadili taktéž smuteční oznámení z posledních let.


 

Ve střelectví je článek o vývoji situace na střelnici a plánech střelecké komise, která je nově od roku 2015. Bohužel byla střelnice mnoho let uzavřena veřejnosti. Chtěli bychom ale opětovně na střelnici začít střílet a otevřít ji pro širší veřejnost. Na naší střelnici se konají také střeleby adeptů mysliveckého kurzu.
 

               
                               


Na OMS Prostějov je také každoročně pořádán myslivecký kurz pro uchazeče o první lovecký lístek.  Pokyny a informace k průběhu tohoto kurzu jsou zde ke stažení. 


 
     

 

Pokud by se chtěl někdo pouze podívat na to, jak akce probíhaly a co se na nich událo, můžete nahlédnout pouze do fotogalerie, kde jsou fotografie ze všech akcí, ať už patří pod kynologii, střelectví, myslivost, kulturu. Naleznete zde veškeré fotografie, které jsou uveřejněny na těchto stránkách. Pokud by nám někdo chtěl zaslat své fotky, rádi je budeme prezentovat a zveřejníme je na tomto webu.