vychází v 6:47 a zapadá v 16:40
vychází v 16:38 a zapadá v 5:11
 

Časopis Myslivost

Barvářské zkoušky rhodéských ridgebacků

Mgr. Věroslav Herian
Barvářské zkoušky rhodéských ridgebacků
Dovoluji si reagovat na stížnost jisté majitelky rhodéského ridgebacka, která byla uveřejněna v příloze Lovecký pes. Není vůbec pravdou, že Český klub rhodeských ridgebacků se nesnaží v myslivecké kynologii ridgebacky podporovat a propagovat. Klub organizuje klubové zkoušky se zadáním titulu CACT. První ročník klubových barvářských zkoušek honičů vyhrál host ze Slovenska ADOR Bukama manželů Tušanových, druhý ročník vyhrál český pes CARLOS Rodyry s vůdcem Ing. Jirkovským. Klubové barvářské zkoušky, které se uskutečnily v letošním roce, měly vysokou úroveň. Musím podotknout, že na tyto zkoušky byla zmíněná paní zvána.
Celá řada myslivců vlastní ridgebacky a využívá je v myslivecké praxi. Bohužel je pravdou, že mnoho myslivců toto plemeno nezná a bezdůvodně vyhání majitele ridgebacků na cvičák apod. Jsem přesvědčen, že po rozumné dohodě mezi vlastníkem ridgebacka a mysliveckým sdružením nemusí k různým neshodám docházet, vždyť rhodéský ridgeback je zařazen do skupiny FCI 6 - honiči a barváři.

Klubové barvářské zkoušky se zadáním titulů CACT, Klubový vítěz 2001 Českého klubu rhodeských ridgebacků se uskutečnily dne 23.června 2001 v honitbě Lesní správy Lužná u Rakovníka - Haná. ČMMJ byli delegováni rozhodčí: vrchní rozhodčí Mgr.Věroslav Herian, rozhodčí Bohuslav Adámek, Květoslav Kapoun, Josef Macák (z rodinných důvodů se nemohl dostavit) a čekatel Miloš Vinklárek. Ředitelem zkoušek byl Ing. Pavel Vomastek. Vysokou úroveň zkoušek podtrhl svojí účastí na vyhlášení výsledků a předání cen poslanec parlamentu ČR Mgr.Václav Pícl.

Výsledková listina


Pořadí Jméno psa-feny Jméno vůdce Počet bodů Získaná cena-titul
1. Glen of Genezis Bohemia Checko Miroslava Liesnerová 100 I.cena, CACT, Klubový vítěz 2001
2. CASSPER Bohemia Checko Magda Horká 100 I.cena, res.CACT
3. CHASE Moravia Zaurak Hana Zachariášová 90 I.cena
4. CARLOS Rodyry Ing.Vladimír Jirkovský 90 I.cena
5. DAK Hailfri Jindřich Němec 89 I.cena
6. BONGO Saleisius Petr Hezina 86 I.cena
7. AJAX Magdahor Peter Končula 86 I.cena
8. BATANGA Saleisius František Titěra 83 I.cena
9. AURELIE Sangala Tomáš Beníšek 80 II.cena - stopa 2Zpracování dat...