vychází v 6:47 a zapadá v 16:40
vychází v 16:38 a zapadá v 5:11
 

Časopis Myslivost

Jaká byla výstava švýcarských honičů?

Ing. Eva JANEČKOVÁ
Jaká byla výstava švýcarských honičů?
Od pradávna člověk rád soutěží a také rád předvádí, co má pěkného a neobvyklého. A to platí i v případě jeho nejlepšího přítele – psa. Samozřejmě, že ani my, kteří vlastníme bernské honiče, nezůstáváme pozadu.
Letos uspořádal náš klub již devátou klubovou výstavu, která se konala při Mezinárodní výstavě psů všech plemen - Nord Bohemia Canis v Litoměřicích dne 27. května 2001. Pořadatelé pro nás vyčlenili pěkný pavilónek s dostatkem prostoru pro všechny účastníky, a tak by nám nevadily ani případné rozmary počasí. Milým překvapením pro všechny jistě bylo, že celý povrch byl pokryt kobercem a tak se nikdo nemusel bát uklouznutí a případného úrazu.

Kvalita přihlášených jedinců byla velmi pěkná a rozhodčí Josef Němec jistě neměl lehké rozhodování, kdo z nich bude nejlepší, a to i přes malý počet zúčastněných psů. Těch bylo přihlášeno devatenáct, ale výstavy se jich zúčastnilo pouze patnáct, a to osm psů a sedm fen.. Byli mezi nimi již ostřílení výstavníci, ale také úplní nováčci, kteří se tak mohli od těch pokročilých hodně naučit.

A jak to vše vlastně dopadlo? Mohu říci, že výborně, pouze jeden pes byl ohodnocen známkou velmi dobrá. Ale protože platí přísloví, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, dostal každý pes něco na zub. Vítězové obdrželi pohár a hodnotné ceny, které již  po druhé věnoval velko-zooobchod z Chlístovic, za což mu patří velký dík.

A jak to bude s výstavami Klubu švýcarských honičů dále? Náš klub uvažuje i o tom, že by ke každoročně pořádané klubové výstavě přidal i výstavu speciální, a to možná již v letošním roce. Ta by se měla konat vždy v druhé polovině roku.

Co říci závěrem? Myslím, že letošní klubová výstava se velmi vydařila a že každý bude ještě dlouho vzpomínat na její milou, skoro rodinnou atmosféru. Ještě jednou patří dík panu rozhodčímu, pořadatelům i sponzorovi, kteří k jejímu klidnému průběhu přispěli. A doufám, že příští jubilejní - desáté klubové výstavy se zúčastní více členů a vystavovaných psů než v letošním roce.

Výsledky výstavy


Nejlepší ocenění si odnesl pes LOONNE MORAVIA BRAY - BOB,CAC, Klubový vítěz - maj. I. Heriánová., ARTUŠ LADY BARNETT´S - CAJC, klubový vítěz mladých - maj. R. Kadlecová, AILEEN LADY BARNETT´S - CAJC, klubový vítěz mladých - maj. P. Rusnáková, LEE-EN MORAVIA BRAY - CAC, Klubový vítěz - maj. V. Baklová.


Zpracování dat...