Časopis Myslivost

IV. Svatohubertské kulinářské slavnosti ve znamení chladu a deště

Myslivost 11/2011, str. 88  Jiří Kasina
Již se stalo tradicí, že druhá říjnová sobota je pro milovníky zvěřinových specialit a kulinaření vyhrazena pro setkání na malebné návsi středočeské vesnice Klokočná nedaleko Říčan. Již počtvrté zde pořádal Československý svaz kuchařů ve spolupráci s redakcí časopisu Myslivost, Českomoravskou mysliveckou jednotou a honitbami MS Světice, MS Mnichovice, MS Žernovka, MS Mukařov, MS Jirny a MS Tisovec Svatohubertské kulinářské slavnosti. Hlavním organizačním prvkem a zázemím je místní vyhlášená restaurace U koně v čele se šéfkuchařem a kulinářským mistrem Jaroslavem Sapíkem.

 

Bohužel jsme si v letošním roce vybrali asi tu nejdeštivější a nejstudenější sobotu, kdy si nádherné babí léto vybralo pauzu. Na návsi v Klokočné se ale od rána sjížděli stánkaři, kterých každý rok utěšeně přibývá. Na několika místech bylo možné ochutnat zvěřinové speciality, klobásy, koupit si koření i dobrá vína, po celý den probíhala ochutnávka likéru Haltiatunturi, svůj stánek měl i prodejce kvalitních vín, jako každý rok zde byl „ochutnávací“ stánek národní značky kvalitních potravin Klasa. Pro mlsné jazýčky samozřejmě po celý den fungovala ve stavu nejvyšší pohotovosti restaurace U koně.

Aby si návštěvníci mohli pokochat i jiné smysly než chuť, byla připravena výstava obrazů a děl V. Nasvětlila a J. Bézy, malí návštěvníci mohli zkusit své kreslířské schopnosti u stánku malířky Lukešové, zároveň se tam mohly děti nechat pomalovat ornamenty na tvář. Kdo chtěl ulevit peněžence, i ten měl příležitost na stáncích nožířů, výrobců mysliveckých potřeb, mohl si koupit fotopasti, vábničky, odznaky i jiné zboží. Dokonce se přímo na návsi razila speciální pamětní mince s loveckým motivem. Komu snad byla opravdu zima, mohl se na místě dovybavit u stánků s mysliveckým oblečením a doplňky, kdo by si snad myslel, že zimu nepřežije ve zdraví, mohl se na místě pojistit u stánku pojišťovny.

Celý den byl zahájen slavnostním průvodem, letos za účasti říčanských mažoretek, k pohodě hrála dechová hudba Maršovanka a ve vinařském dvoře oživil náladu Jožka Šmukař se svojí cimbálovou muzikou.

Slavnostního zahájení se ujali poslanci Parlamentu a stálí návštěvníci slavností Petr Tluchoř a exministr zemědělství Ivana Fuksa, společně se starostkou Klokočné V. Danielovou a J. Michálkem z Československého svazu kuchařů.

V programu promluvili o zvěřině jakožto zdravé a kvalitní potravině J. Drmota a primářka IKEMu V. Adámková, na podiu jsme představili plemena loveckých psů, nemohlo chybět vábení jelenů v podání předsedy Klubu vábičů J. Kupky a i ukázky jiných hlasů zvěře v podání P. Kumžáka. Každoročně návštěvníci slyší na sokolnické ukázky, nemohl proto chybět ani pan Kolomazník se svými dravci a letovými ukázkami.

Ano, i program musel běžet mezi kapkami deště a ve větrných poryvech, komu bylo zima, mohl se skrýt ve velkém stanu, kde své umění předváděli profesionální kuchaři a dávali svá díla k ochutnání. Letos totiž premiérově probíhala ukázka (a příští rok možná už celá soutěž) nejlepších profesionálních kuchařů. Na podiu pak byli oceněni ti nejlepší vybraní Československým svazem kuchařů, konkrétně porcelánové vázy převzali šéfkuchaři Tomáš Pokorný, Petr Halama a Armen Manukjan.

Ocenili jsme vázami ale i nejlepší přispěvatele receptů do kulinářské rubriky našeho časopisu, svá ocenění převzali Z. Hlaváč, J. Drmota, I. Kumžáková a M. Strakatá.

V závěru programu byla vylosována i tombola, ve které bylo více než 300 cen a hlavních devět cen v podobě kusů zvěřiny, poukazu na večeři v kvalitní restauraci, náramkových hodinek nebo třeba wellness pobytu v Lázních Poděbrady se losovalo před zraky diváků na podiu.

Ve zbytku dne pak pokračovala zábava a ochutnávání jak v restauraci U koně, tak ve Vinařském dvoře či ve vinárně ve sklípku. Kdo chtěl, den si užil a náladu si prostě počasím zkazit nenechal. Pravda, počasí se odrazilo na návštěvnosti, odhadem navštívily IV. Svatohubertské kulinářské slavnosti necelé dvě tisícovky diváků (odhadem podle vydaných porcí, lístků tomboly a porovnáním z loňska, kdy naopak hezké počasí přilákalo asi tři tisícovky návštěvníků).

V každém případě se znovu ukázalo, že kvalitní zvěřina, vína, pochutiny a vše co s kulinařením souvisí, umí oslovit i běžného návštěvníka nemyslivce. A my myslivci jsme snad předvedli, že se umíme nejen kulturně bavit, umíme připravit zajímavý program, ale že zvěřina je kvalitním přírodním produktem, který pokud je správně zpracován a dobře nabídnut, dokáže být oním pomyslným mostem od myslivců k lidem a naopak. Zodpovědný, kulturní a erudovaný myslivec jakožto producent kvalitní potraviny má jistě dveře ke konzumentům otevřené.

-kas-

Zpracování dat...