ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Časopis Myslivost

Květen / 2012

REDRING– vylepší Vaše střelecké schopnosti

Myslivost 5/20102, str. 68  © REDRING AB
REDRING– vylepší Vaše střelecké schopnosti
Je mnoho mimořádných výrobků, které se zrodily ve Švédsku, kde lov je od pradávna součástí životního stylu. Nejinak je tomu i dnes, kdy myslivost a obliba kulové i brokové střelby je stále na vzestupu napříč všemi generacemi. Ve všech skandinávských zemích před začátkem každé lovecké sezony musí všichni držitelé loveckého lístku, pokud se chtějí aktivně účastnit lovu, absolvovat na místní střelnici za dozoru instruktora zkušební střelbu se všemi zbraněmi, které chtějí v následující sezóně pro tyto účely používat. Je ctí a hrdostí každého lovce následně nosit na loveckém oděvu zlatý, stříbrný nebo bronzový odznak podle výsledků střelby, kterých dosáhl.

Jedním ze severských osvědčených produktů je zaměřovač Redring®, který se od samého počátku ukazoval jako skvělý nápade a dnes je již světově známým výrobkem. Tento unikátní zaměřovač velmi rychle pomáhá zvýšit úspěšnost zásahu při střelbě až o desítky procent.

Vynálezcem je Per-Olof Östergren, dobře známý mezi střelci a lovci ve Skandinávii i za hranicemi. Je zkušeným lovcem, který kromě jiných povolání pracoval jako instruktor elitních švédských a norských střelců. Již 25 let řídí vlastní loveckou a střeleckou školu. Dodnes pod jeho dohledem vykonalo svoje závěrečné zkoušky více než třicet tisíc lovců a střelců. V průběhu mnoha let instruktorské praxe tak měl možnost pozorovat chyby, s nimiž se střelci často potýkají. A právě ze svých poznatků při konstrukci tohoto zaměřovače vycházel.

REDRING, nebo-li „červený kroužek“, je první optický zaměřovač vyvinutý speciálně pro brokovnice. Je vhodný pro sportovní i loveckou střelbu a určen pro všechny běžně užívané brokové kozlice a samonabíjecí brokovnice. Kroužek poskytuje střelci dokonalé zaměření cíle a ukazuje, kdy lze bezpečně střílet. Výsledkem je vyšší přesnost, větší zábava a dokonalý zásah cíle.

Zjednodušeně lze charakterizovat význam a smysl tohoto výrobku asi takto:

- kdo má problém se zásahem, s REDRING začne trefovat,

- střelec, který již pohybující se terč zasahuje, podstatně zlepší svoji úspěšnost,

- špičkovému střelci REDRING pomůže za šera nebo třeba při výuce střelby.

V každém případě výsledkem je bezpečnější, příjemnější a kontrolovaná střelba, kdy zejména s přibývajícími léty nás zrak a reflexy stále více limitují.

Navržen, vyvinut i vyráběn je ve Švédsku, podle nejvyšších standardů a bez kompromisů v kvalitě, konstrukci či použitých materiálech. Je zkonstruován tak dobře, že po správné montáži na zbraň jste připraveni okamžitě střílet bez kalibrace nebo nutnosti jiného nastavování. Přestože tento nápad vznikl téměř před dvaceti lety, teprve až technický pokrok, miniaturizace a mechanická odolnost dnešních technologií umožnila v praxi realizovat sériovou výrobu.

Použitím tohoto zaměřovače na zbrani vyřešíte značnou část z nejběžnějších střeleckých chyb a problémů. Je více technických detailů, které z REDRINGu dělají dokonalého pomocníka každého střelce. Mezi ty nejzajímavější patří následující patentovaná řešení, které oceníte až v praxi.

 

Nízká montáž s absorbcí zpětného rázu

Redring se montuje přímo na horní lištu brokové hlavně. Samotné upevnění zabere pouze pár minut a zaměřovač je připraven k použití. S přiloženým návodem a nářadím ji zvládne každý sám. Žádné další přizpůsobování zbrani nebo střelci nejsou nutné. Montáž zaměřovače díky jeho nízké hmotnosti nemá žádný vliv na celkové vyvážení zbraně. Samotná konstrukce montáže maximálně absorbuje zpětný ráz a součástí balení jsou mezikusy pro přesnou montáž na brokovnice s horní šířkou lišty v rozmezí od 5 do 11,5 mm.

 

Paralaxa
Redring umožňuje střílet s oběma očima otevřenýma, bez ohledu na oční dominanci. Princip obou otevřených očí zlepšuje vnímavost, pomáhá rychleji identifikovat cíl, zachová periferní a prostorové vidění. Redring je bez paralaxy, co střelec vidí v kruhu, rovná se skutečnému obrazu cíle. Je-li cíl, nebo jeho část soustředěn v červeném kruhu, výsledkem střelby je zásah.

 

Stoprocentní kontrola

Správně seřízená zbraň a zaměřovač jsou základním vybavením každého střelce. REDRING pomůže odhadnout vzdálenost, směr a dráhu cíle u každého výstřelu. Způsob střelby na pohybující se cíl je závislý na individuálních schopnostech každého střelce. Díky tomuto zaměřovači má téměř stoprocentní kontrolu nad celým průběhem střelby od samotného počátku až po zásah. Princip předsazování s ohledem na rychlost a vzdálenost pohybujícího se cíle je stejný jako při klasickém míření přes horní lištu. Další výhodou použití je, že se jedná též o účinný dálkoměr. Velikost kroužku zhruba odpovídá shluku broků ve 20 m od konce hlavně, tj. asi 60 cm při ¼ zahrdlení choke. To poskytuje střelci okamžitý údaj, je-li cíl blízko, nebo zda je už příliš daleko pro jistý zásah.

 

Automatická změna intenzity

REDRING má vestavěnou elektroniku, která vyhodnotí světelné podmínky pozadí v oblasti odpovídající více než dvojnásobku průměru záměrného kroužku. Vestavěný procesor okamžitě upravuje intenzitu kroužku podle množství procházejícího světla. Při tmavém pozadí bude kroužek slabší, při světlém pozadí naopak silněji vysvícen. Okamžité přizpůsobení se aktuálním světelným podmínkám poskytuje střelci možnost rychlé orientace, např. při lovu na kachny za soumraku nebo svítání. Intenzitu lze nastavit i ručně. Elektronika je napájena mikrotužkovou baterií, která vystačí na 300 hodin běžného provozu. Zařízení je energeticky úsporné díky funkci automatického vypnutí po 4 hodinách, které lze individuálně upravit. Výrobce poskytuje záruku 5 let.

 

Všechny tyto detaily poskytují střelci větší jistotu, schopnost rychlejšího zamíření a střelba se stává opravdovým zážitkem! Prodejní cena 18 500 Kč odpovídá kvalitě zpracování a použitým technologiím. Tato investice je mnohonásobně vyvážena okamžitým a trvalým zvýšením úspěšnosti zásahu při sportovní střelbě i loveckém využití. Více informací získáte u našeho dovozce pro Českou republiku na www.brnohunt.eu

© REDRING AB

Zpracování dat...