ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Časopis Myslivost

Duben / 2024

Speciální edice CL Companion Habicht

Myslivost 4/2024, str. 71  Swarovski Optik
SWAROVSKI OPTIK slaví 75. výročí
Jestřáb (německy Habicht) je již přes sedm desítek let neodmyslitelnou součástí identity SWAROVSKI OPTIK. Tento tyrolský rodinný podnik má dobrý důvod, aby v 75. roce své existence oslavil toto pevné pouto speciální edicí dalekohledu CL Companion Habicht. Výroční dalekohled byl vyroben v limitované sérii 1000 kusů. Dalekohledy CL Companion Habicht jsou k dispozici od 5. března 2024 u vybraných maloobchodních prodejců a v podnikové prodejně ve Wattensu.
Společnost SWAROVSKI OPTIK je vnitřně propojena s jestřábem hned v několika ohledech. Pro jejího zakladatele Wilhelma Swarovski představoval bystrý zrak tohoto dravce inspiraci k vytvoření dalekohledu, který měl lidem přinést „ostrý pohled“ na krásy přírody. V tomto propojení se také odráží název Habicht (jestřáb), pod nímž byla v roce 1949 uvedena na trh první série dalekohledů SWAROVSKI OPTIK. Dodnes se vyrábí v závodě v Absamu.
V roce 1982 se stal jestřáb součástí loga SWAROVSKI OPTIK, aby symbolizoval vysokou optickou kvalitu produktů této společnosti. Stefan Schwarz, výkonný ředitel společnosti SWAROVSKI OPTIK, hrdě vysvětluje: „Dalekohled CL Companion Habicht je krásnou poctou naší historii. Od samého založení společnosti je naším cílem inspirovat lidi prvotřídními produkty k lásce a respektu k přírodě i k její ochraně. Touto speciální edicí nyní stavíme most od aktuálního portfolia zpět ke svým kořenům.“

K23_CL_Companion_Habicht_01_Frontal_CMYK-1.jpg

 
CL Companion Habicht – výroční dalekohled
 
Speciální edice představuje dokonalé shrnutí současnosti a minulosti společnosti ve speciálním dalekohledu. Z technického hlediska se společnost SWAROVSKI OPTIK rozhodla pro osvědčenou kvalitu jednoho z nejúspěšnějších a nejpopulárnějších modelů dalekohledu, kterým je CL Companion. Pokud se jedná o provedení, společnost zvolila koženou povrchovou vrstvu, která symbolizuje vzhled a styl první série jejích dalekohledů Habicht. Díky certifikátu s ručně zapsaným číslem je každý kus z této speciální edice výjimečný.
 
Udržitelná výroba
 
Dalším důležitým faktorem této speciální edice je udržitelnost. Kůže napa pro CL Companion Habicht se vyrábí udržitelným způsobem v Evropě a při jejím činění se používají rostlinné prostředky. Vysoce kvalitní brašna je vyrobena z lodenu (ovčí vlny) pocházejícího z Německa, stejně jako kůže napa, a je podšitá bavlnou. Vyrábí se v Tyrolsku.

K23_CL_Companion_Habicht_04_Backside_Top_CMYK-1.jpg
 
Dokonalý společník – CL Companion
 
Vyvážená optická koncepce modelu CL Companion nabízí pohodlné pozorování s vysoce kontrastním, dokonale ostrým obrazem a věrným podáním barev. Díky kompaktnímu provedení a pevnému hořčíkovému pouzdru je tento dalekohled lehký a zároveň robustní. CL Companion má také intuitivní ovládání, důmyslnou ergonomii a vysoce kvalitní zpracování, proto je dokonalým společníkem pro širokou řadu aktivit v přírodě. Možná jako dárek?

K23_CL_Companion_Habicht_Lieferumfang_CMYK-1.jpg
 
Řada CL: Osvědčení společníci od SWAROVSKI OPTIK

Řada CL byla uvedena na trh v roce 2011 jako CL Companion. Od té doby nabízí společnost SWAROVSKI OPTIK milovníkům přírody a outdoorovým nadšencům různé dalekohledy přinášející nekompromisní kombinaci výjimečné optické kvality a kompaktní velikosti. Dnes patří dalekohledy CL mezi nejpopulárnější produkty SWAROVSKI OPTIK.

Zpracování dat...