ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Aktuality

K novele ZOM a výběru gen. ředitele LČR, s.p.

| Diskuzní fórum
K novele ZOM a výběru gen. ředitele LČR, s.p.
Na tiskové konferenci ve středu 21. září konané na Ministerstvu zemědělství jsme měli možnost vznést dotaz i náměstkovi ministra Mgr. Patriku Mlynářovi.
Za čtenáře Myslivosti jsme položili dva dotazy: 

 
Kdy bude vybrán nový ředitel LČR, s.p.?
Výběr generálního ředitele LČR, s.p. má na starost externí firma a výběr probíhá ve stanoveném harmonogramu. V první fázi bylo přihlášeno dvacet jedna uchazečů, do užšího kola postoupilo šest uchazečů, kteří byli vyzváni, aby zaslali svoji koncepci do konce září. V říjnu proběhne kromě jednání hodnotící komise, ověření manažerských dovedností vybraných uchazečů a ke konci října bychom měli dostat doporučení na nového generálního ředitele.
 
Jak je to s novelou zákona o myslivosti?
Novela zákona o myslivosti přijde na řadu po skončení předsednictví EU, tedy v příštím roce. Už teď jednáme o nových parametrech novely, navazujeme na předchozí vládní novelu, která neprošla parlamentem, kde skončila před třetím čtením.
Zásadním bodem je nové nastavení mysliveckého hospodaření, kdy chceme, aby se plánovalo podle míry poškození lesního ekosystému. Plán mysliveckého hospodaření v honitbě se bude sestavovat v dané honitbě tak, že budou nastaveny kontroly počtu ulovené zvěře a naplňování plánu lovu. V mysliveckém zákoně totiž kontrolní mechanismus chybí a bez něj bychom mohli těžko dosáhnout snížení škod zvěří.
Bavíme se také o naplňování prohlášení vlády, které se kromě jiného týká posílení pravomocí vlastníků půdy a hospodářů při rozhodování o mysliveckém hospodaření.
To vše je součástí probíhajících diskusí v rámci pracovních týmů. Plán legislativních prací počítá s novelou zákona o myslivosti v příštím roce a my jsme připraveni v lednu návrh zveřejnit.
 

Časopis Myslivost - Aktuální číslo

Zpracování dat...