Aktuality

Krátké vlčí příběhy od našich sousedů

| Diskuzní fórum
Krátké vlčí příběhy od našich sousedů
Nejen u nás přicházejí problémy s vlky...
V pátek 18. ledna 2019 byl na naháňce v Braniborsku uloven vlk, který napadl psy. Jak uvedl střelec, vlk se k němu přiblížil na deset metrů, když sledoval čerstvou srnčí stopu.
Po stopě vlka přiběhlo několik psů. Vlk se otočil a psy napadl. Někteří psi utekli, ale německý drátosrstý ohař a teriér se vlkovi postavili. Střelec, nizozemský lovecký host, sledoval situaci a snažil se křikem psy a vlka od sebe oddělit. Vlk nereagoval ani na výstřel do vzduchu. Lovec tedy vlka zastřelil.
O zdravotním stavu psů zatím nejsou známy přesné údaje. Ale podle aktuálních informací nebyli vážně zraněni.
Vedoucí lovu informoval policii a zodpovědného poradce pro vlky. Zabité zvíře bylo odvezeno na vyšetření. Policie podala trestní oznámení na podezření z porušení zákona o ochraně zvířat. Podle státního zástupce až další šetření ukáže, zda bude střelec obviněn.
 
Ministerstvo životního prostředí v Sasku zvažuje povolení lovu problémového vlka
 
Ministerstvo životního prostředí Dolního Saska chce zkušebně povolit odlov problémového vlka. Přinejmenším alfa samec vlčí smečky „Rodewald“ by mohl být po mnoha napadeních domácích zvířat v regionu považován za problémového, řekla mluvčí ministerstva. V současné době se zkoumá, zda existují podmínky pro udělení výjimky ze zákona a povolení odlovu.
"Zdá se, že zvýšené napadání skotu a poníků vlčí smečkou je problémem," řekla mluvčí. "Převážná většina desítek stržených kusů hospodářských zvířat, které lze prokazatelně připsat vlkům v oblasti, je napadena vlkem číslo GW717m.Ukázala to analýza DNA. Vlci překonávají i elektrické oplocení. Existuje riziko, že alfa samec předá své problematické chování ostatním členům smečky. K likvidaci celé vlčí smečky zatím není důvod.“

Vlk je povolen odlovit, hledá se lovec
 
Vzhledem k tomu, že napadá a zabíjí hospodářská zvířata, a to navzdory všem ochranným opatřením na ochranu stáda, měl by být nyní vlk ve Šlesviku-Holštýnsku odloven.
Zvíře, které překonává ploty v Šlesvicku-Holštýnsku a zabíjí hospodářská zvířata, je nepochybně vlk. V posledních čtyřech týdnech - navzdory vhodným opatřením na ochranu stáda – bylo vlkem zabito šest ovcí.
Ministerstvo zemědělství obdrželo žádost na ulovení vlka. V tiskové zprávě ministerstvo potvrzuje, že očekávají, že tento návrh bude schválen. Byl by to první případ v Německu, že by byl vlk uloven proto, že způsobuje příliš velké škody na hospodářských zvířatech.
Myslivecký svaz hledá vhodného lovce, který by mohl vlka ulovit.
Také podle ochránců přírody není jiná alternativa a odlov tohoto vlka je bohužel nutný. Ministerstvo je v úzkém kontaktu se mysliveckým svazem, který by měl vybrat vhodné kandidáty na ulovení vlka. Nejvyšší prioritou je zachování anonymity lovce.
 
Podle (www.jagderleben.de) přeložil PZ

Diskuzní fórum

Přihlásit se do fóra

Časopis Myslivost - Aktuální číslo

Zpracování dat...