ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Aktuality

Posedmé Mistrem Evropy ve vábení jelenů

| Diskuzní fórum
Posedmé Mistrem Evropy ve vábení jelenů
Úžasný úspěch našich vábičů na XXIV. Mistrovství Evropy ve vábení jelenů

V sobotu 22.4. se na brněnském výstavišti v rámci programu Národní výstavy myslivosti a oslav 100 let ČMMJ konalo v hale G2 již XXIV. Mistrovství Evropy ve vábení jelenů, které v ČR již počtvrté pořádal Klub vábičů zvěře při ČMMJ.

IMGP5844.jpg

Celkem se na podiu utkalo 35 vábičů ze 12 zemí Evropy, jejich výkony posuzovala desetičlenná mezinárodní porota osvědčeným systémem 1-6 bodů.

IMGP5903.jpg

Dopoledne v základním kole všichni soutěžící předvedli hlas mladého hledajícího jelena a vítězný ryk, do odpoledního finále postoupilo 17 nejlepších, kteří předvedli hlas starého hledajícího jelena a hlas jelena stojícího u laní.

IMGP5944-1.jpg

Soutěž opanoval a již posedmé (!) se stal Mistrem Evropy Jan Brtník se 173 body, na druhém místě se umístil Tomáš Třeský se 166 body a třetí byl Estonec Innar Uus se 164 body.
Český úspěch podtrhl na děleném 7.-9. místě Marek Peiker se 157 body.

IMGP5895.jpg
Jan Brtník

IMGP5886.jpg
Tomáš Třeský

IMGP5889.jpg
Marek Peiker

IMGP5941.jpg

Česká reprezentace opanovala i soutěž týmů se 496 body, druzí byli slovenští vábiči se 463 body a třetí Maďaři se 460 body.

IMGP5931.jpg

V sobotu v Brně to byl úžasný výsledek našich vábičů, ale je třeba hlavně vyjádřit neskutečné poděkování Tomíkovi Třeskému, který společně s Pavlou (!) odvedl obrovský kus práce ve dvojroli hlavního pořadatele a i soutěžícího (což si nikdo v minulých ročnících netroufl a nedokázal (!).
A věřte, že slyšet českou hymnu a poslouchat dojatého Tomíka při děkovačce byl nesmírně emotivní zážitek, nejen jemu se hrnuly slzy do očí a v tu chvíli se mi zdálo, že těmi velkými okny brněnské haly G2 shora nakukuje známá vousatá tvář Honzy Kupky a má úsměv od ucha k uchu! Honza má prostě skvělého pokračovatele v čele Klubu vábičů. A věřte, že jsem to při cestě domů po D1 dojatě vzkazoval té Honzově borovici nedaleko Velké Bíteše!

Velké poděkování patří také moderátorům Vlastovi Hartovi a překladatelce Elišce Trnkové, kteří se ujali premiérově nelehké úlohy provázení celým soutěžním dnem.
Je třeba také poděkovat všem sponzorům a podporovatelům, hlavní ceny věnovaly firmy Swarovski, Leica a Nikon, nádherné poháry vyrobilo studio Mildaglass, krásná bola nám vytvořil Roman Provazník, děkujeme i za další věcné ceny (nože Mikov, ochutnávkové packy od pivovaru Poutník, Hunters Cofee, oblečení a další ceny Banner, čokolády Čokoládovny Troubelice, dárková balení vína, kožené dokladovky, dárková balení pálenky a další ceny).

Příští již XXV. ME ve vábení budou pořádat v květnu 2024 polští jelenáři v Goraji

ME-Brno-vysledkove-tabulky.jpg

Časopis Myslivost - Aktuální číslo

Zpracování dat...