Aktuality

Prodej podílů střelnice

Miloš Fischer | Diskuzní fórum
Prodej podílů střelnice
Prodej podílů střelnice Hvězda Kotojedy byl dokončen

Historie Kotojedské střelnice v Kroměříži sahá až do čtyřicátých let minulého století. Postupně byla střelnice dobudována až k možnosti pořádání desetiboje v šedesátých letech.
Novodobá éra střelnice se datuje od 6.10.2000, kdy MR ČMMJ na svém jednání odsouhlasila uspořádání Mistrovství Evropy v lovecké střelbě 2006 na střelnici Kotojedy a pověřila přípravou tehdejšího jednatele ČMMJ a Střeleckou komisi ČMMJ ve spolupráci s OMS Kromeříž.
Za finanční podpory ČMMJ a Služeb myslivosti, s.r.o., jedné ze sfúzovaných předchůdkyň Myslivost, s.r.o., se podařilo OMS Kroměříž na poslední chvíli dokončit střelnici do podoby, kdy bylo možné ME v lovecké střelbě uskutečnit. Rozpočet byl sice překročen a ČMMJ po konání ME dál hradila vytvořené závazky, ale ME proběhlo relativně úspěšně.
Tenkrát nikdo neřešil, co komu bude patřit. Až časem, teprve v roce 2009, byl dohodnut podíl jednotlivých subjektů následovně: OMS Kroměříž – 53 %, ČMMJ – 27 %, Střelecký klub Hvězda – 11 %, Služby myslivosti – 9 % (při fúzi převedeno na Myslivost, s.r.o).
V rámci delimitace majetku ČMMJ přišla řada i na tuto střelnici. Na jednání v prostorách ČMMJ začátkem června 2017 jsem jako jednatel Myslivost, s.r.o. byl pověřen všemi zúčastněnými spolumajiteli zadat zpracování znaleckého posudku tak, aby mohla proběhnout další konkrétní jednání.
Nebudu se rozepisovat detailně o dalším vývoji, většinou to nebylo pro mne příjemné, vzhledem k chování a náhlé silné averzi některých členů vedení OMS Kroměříž. Stanovisko OMS Kroměříž bylo všem návrhům na řešení jednoznačně odmítavé.
Nicméně po usnesení Sboru zástupců, který uložil MR, aby do 31.3.2018 prodala ČMMJ svůj podíl OMS Kroměříž za cenu v místě a čase obvyklou nebo vykoupila podíl od OMS Kroměříž za cenu v místě a čase obvyklou. Nedošlo-li by k takovému vypořádání, uložil Sbor zástupců, aby ČMMJ řešila celou záležitost cestou soudního vypořádání, tj. zrušením podílového spoluvlastnictví a vypořádáním.
Zároveň následovalo zpracování dalších dvou znaleckých posudků a pak konečně OMS Kroměříž začal realisticky jednat, sehnal ve svých řadách kupce na podíly ČMMJ, z.s. a Myslivost, s.r.o, který byl následně Sborem zástupců v červnu 2018 schválen a po dalším nutném vyjednávání a úkonech byl prodej obou podílů završen na konci roku 2018.
Chtěl bych proto všem zúčastněným poděkovat za to, že tato kauza je konečně za námi a pro všechny strany s úspěšným výsledkem.
Miloš FISCHER

IMGP9263.jpg


IMGP9252.jpg
DSC_0011-kopie.JPG

Diskuzní fórum

 
Nové vlákno
Příspěvky mohou přidávat pouze předplatitelé a členové ČMMJ.
Pro přidání příspěvku se musíte zaregistrovat nebo přihlásit.
 
   
 
 Security code (opište prosím čísla z obrázku)

Časopis Myslivost - Aktuální číslo

Zpracování dat...