ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Seznam plemen psů

Československý vlčák

Český název plemene:
Československý vlčák
Originální název plemene:
Československý vlčák
Číslo standardu FCI:
332
Skupina FCI:
I.
Oficiál. zkratka plemene v ČR:
CSV
Popis:

Československý vlčák se řadí do skupiny ovčáckých a honáckých psů do sekce pracovních plemen.

Vznikl křížením karpatského vlka a plemene německý ovčák. První kříženci se narodili v r. 1958 v chovatelské stanici Pohraniční stráže tehdejší ČSSR. Zásadní podíl na tomto pokusu měl Ing. Karel Hartl, který se později zasadil o vznik a uznání nového plemene. Na Slovensku měl obdobné zásluhy František Rosík.

Po vlku toto plemeno dostalo do vínku velkou vytrvalost, poměrně odolnou konstituci, ale i jisté povahové znaky, jako nedůvěřivost vůči neznámým věcem či lidem a silný lovecký pud.

Pro spokojené soužití s československým vlčákem je zapotřebí věnovat mu spoustu času na správnou socializaci a důslednou výchovu. Jedině tak se československý vlčák může stát příjemným a osobitým společníkem pro nejrůznější aktivity. Jeho silné smečkové cítění jej předurčuje jako psa jednoho pána a velmi špatně proto snáší dlouhé odloučení od svého majitele nebo dokonce jeho změnu. Pořizovat by si jej tedy měli lidé opravdu na základě velmi zodpovědného rozhodnutí a uvážení, zda jsou psu schopni poskytnout vše potřebné.

Československé vlčáky můžete potkat nejen na výstavách, ale i při dalších kynologických aktivitách, jako jsou sportovní kynologie, mushing, agility nebo v poslední době stále oblíbenější dogtrekking.

Standardy:

Je to středně velký pes s minimální kohoutkovou výškou 65 cm u psů a 60 cm u fen – horní hranice není stanovena. Svým zbarvením, proporcemi, osrstěním a pohybem má co nejvíce připomínat vlka.

Standard: http://www.cswolfdog.cz/Article459.html

Chovatelské kluby:

Chov československého vlčáka v České republice zaštiťuje Klub chovatelů československého vlčáka v ČR, který spolupracuje s Klubem chovatelů ČSV na Slovensku – oficiálním garantem plemene.

Klub chovatelů československého vlčáka v ČR: www.cswolfdog.cz

Web:
Zpracování dat...