ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
vychází v 7:46 a zapadá v 16:37
vychází v 21:35 a zapadá v 10:08
 

Jakou kulovnici v ráži 308W?

Dotaz č.: 1397

Otázka:

Dobrý den, uvažuji o pořízení nové kulovnice, nejspíše v ráži 308W. Chci od ní univerzální použití - ale hlavně čekaná, šoulačka, občas naháňka, naše běžná lovená spárkatá zvěř. Zaujalo mě moderní provedení a praktičnost plastových verzí a zatím mám ve výběru následující kandidáty: Tikka T3 lite, CZ 557 Synthetic, Haenel Jaeger 10 Mountain LT. Případně Mannlicher PRO HUNTER MOUNTAIN. Můžete prosím porovnat tyto zbraně, co se týká kvality, spolehlivosti, přesnosti, zpracování? Získám něco o poznání lepšího, pokud bych investoval do nejdražšího Mannlichera? 2.dotaz Liší se nějak picatinny a weaver lišta, nebo jde o synonyma? Děkuji.

Tazatel:

Odpověď:

Dobrý den,

 

detailní srovnání uvedených zbraní by bylo příliš obsáhlé, velmi obsáhlé. Pro snažší uchopení problému se Vám pokusím provést přirovnání na automobilech. Kulovnice CZ je taková Škoda Citigo, možná nejmenší Dacia. Dnes bych si CZ ( od doby co Kladno přestalo dodávat hlavňovinu) nekoupil.

 

Steyr Mannlicher je Rolls Royce, nejpřesnější továrně vyráběná kulovnice. Další zmíněné značky jsou na úrovni BMW, Mercedesu nebo Audi, záleží,kterou značku máte raději. Osobně bych volil Tikku. Úžasně lehká, skvělé spoušťové ústrojí v uzavřené skříňce (je tak zaručen přesný chod a zabráněno vnikání nečistot), snadno dokonale seřiditelné, ovládání bezvadné, jen trochu hlučnější pojistka. Vysoce kvalitní skandinávská ocel na hlavni a dalších částech. Velmi přesná pažba z příjemného ABS materiálu s robustnější pryžovou botkou na tlumení zpětného rázu. Kulovnice je stavěna do skutečně náročných podmínek.

 

Lovu zdar!

 

Dr.Ing.Jiří Hanák

Zpracování dat...