vychází v 7:34 a zapadá v 16:02
vychází v 15:43 a zapadá v 6:20
 

Německý drátosrstý ohař x začátečník

Dotaz č.: 53

Otázka:

Dobrý den, uvažuji o pořízení štěněte - feny německého drátosrstého ohaře. Fena by pracovala v lesní i polní honitbě s drobnou a srnčí zvěří (tedy výcvik by byl směřován na práci na zaječím honě a na dosled spárkaté). Jsem začátečník (ale měla bych možnost rady a pomoci od zkušených vůdců) a o „dráťácích“ jsem slyšela, že jsou na rozdíl od NKO ostřejší, tvrdší, obtížněji cvičitelní (zvladatelní). Můžete mi poradit, zda je NDrO vhodný pro začátečníka?
Dále by mě zajímalo, jakou povahu obecně má NDrO, zejména jeho vztah k vůdci a ostatním psům (máme dvě feny labradora). Fena by byla umístěna v kotci, samozřejmě s možností procházek a výcviku v revíru. Nemůže mít trvalé umístění v kotci negativní vliv na vztah k vůdci? Moc děkuji za Vaši odpověď.

Tazatel:

Odpověď:

Dobrý den, myslím si, že německý drátosrstý ohař je naprosto vynikající plemeno. Je pravdou, že má možná o něco větší temperament než německý ohař krátkosrstý, ale myslím si, že při důsledném přístupu a práci se štěnětem odmalička, byste měla „dráťáka“ zvládnout. Vztah k lidem má plemeno vysloveně kladný a pokud si vůdce dokáže vybudovat u psa správnou autoritu, nedochází k žádným problémům. Pobyt v kotci na vztah k vůdci určitě nebude mít vliv. Psi bývají někdy dominantní a mají větší sklony se prosazovat a vymezovat vůči jiným psům. Feny bývají klidnější. Klub hrubosrstých a maďarských ohařů výborně pracuje a myslím si, že i oni Vám v případě potřeby poradí.

Vladimíra TICHÁ


Pozn. redakce: Adresan Klubu hrubosrstých a maďarských ohařů: http://www.ohar.cz/

Zpracování dat...