Aktuality

Jak s malým Adeptem myslivosti v roce 2021?

| Diskuzní fórum
Jak s malým Adeptem myslivosti v roce 2021?

Jak dál se zápisníky?

 
Postupně nám od vedoucích docházely celý podzim jednak vyplněné bronzové zápisníky, které vyměňujeme za stříbrné, jednak, a to nás moc těší, si vedoucí žádají další bronzové, nové zápisníky, pro další děti, které se přihlásily k plnění úkolů.  Bohužel je doba velmi nemilá, školy jsou zavřené a panují epidemická opatření, která brání pravidelným setkáváním a kolektivní práci. Ale i tak je velmi potěšující, že se hlásí stále nové děti a kolektivy, byť to samozřejmě není tolik, kolik bychom asi předpokládali v „normálním“ čase.

Takže jen krátce zopakuji - vedoucí mohou průběžně zasílat do redakce vyplněné bronzové zápisníky, v redakci zápisníky zkontrolujeme, na zápisníky nalepíme kontrolní nálepku a zpětně zašleme jak zkontrolované bronzové zápisníky, tak i odpovídající počet bronzových odznaků pro každé dítě. K tomu přiložíme také odpovídající počet stříbrných zápisníků a pro vedoucího sady stříbrných samolepek pro potvrzování splnění úkolů ve druhém „stříbrném“ roku projektu.
Stejný princip platí i pro ty, kteří vyměňují již stříbrné zápisníky za zlaté.
Zápisníky ke kontrole můžete zasílat v podstatě kdykoliv, prosíme jen o výrazné uvedení adresy, kam a na koho (vedoucího) zpět poslat. Není stanoven žádný konečný termín, jen prosíme, aby jste zasílali zápisníky ke kontrole raději hromadně za všechny děti v kolektivu.
A také je asi logické, že ne všechny děti splnily „bronzové“ úkoly, že se tedy zatím nevrátí všechny zápisníky ke kontrole. Nevyplněné zápisníky lze používat i nadále v dalších letech a lze je předat ke kontrole v podstatě kdykoliv. Nemáme stanovené nějaké závazné termíny, vše je o hře a inspiraci, věříme, že až pomine „doba koronavirová“, opět se práce s dětmi rozeběhne.

Nadále platí, že se mohou hlásit a přibírat další noví zájemci, nové děti, pro nové kolektivy a zájemce platí jen základní podmínka minimálně pěti dětí ve skupině.
To znamená, že vedoucí bude v dalším období třeba pokračovat s dvaceti dětmi s plněním „stříbrných“ úkolů, ale přibude mu třeba dalších deset nových dětí, se kterými zároveň bude plnit „bronzové“ úkoly. Stačí nám nahlásit počet nových dětí, zažádat si o základní materiály a my je obratem zašleme.

Všechny vyšlé úkoly a náměty, ať už z Malé Myslivosti nebo „velké“ Myslivosti najdete na webu www.myslivost.cz/mam.


Máme však pro vedoucí a rodiče námět k zamyšlení. Velmi žádané jsou nápady, co a jak s dětmi dělat, co vyrábět, jaké hrát hry a jak připravit aktivitu v klubovně nebo na vycházce v přírodě. Máte-li tedy nějaké osvědčené, prosím, napište, pošlete obrázek, stručný popis, rádi na web přidáme, případně uveřejníme v Malé Myslivosti jako inspiraci a pomoc ostatním. Budeme moc rádi, pokud se podělíte o vaše nápady.
 
Jiří KASINA,
šéfredaktor časopisu Myslivost
 

Diskuzní fórum

 
Nové vlákno
Příspěvky mohou přidávat pouze předplatitelé a členové ČMMJ.
Pro přidání příspěvku se musíte zaregistrovat nebo přihlásit.
 
   
 
 Security code (opište prosím čísla z obrázku)

Časopis Myslivost - Aktuální číslo

Zpracování dat...