Aktuality

Křídla pro Míru

| Diskuzní fórum
Křídla pro Míru
V prosinci loňského roku se Mírovi obrátil život vzhůru nohama. Jeho tělo leželo neskutečných 22 hodin bezvládně na zemi. Lékaři ho našli ve vysokém stupni podchlazení – naměřená teplota 26 °C se téměř neslučovala se životem. Míra se ale rozhodl, že bude bojovat. Pojďme ho v tom podpořit!

Tragická událost začala pádem z výšky, při kterém utrpěl zlomeninu krčních obratlů s následným poraněním míchy. Jaromírovi byla diagnostikována spastická tetraplegie – nohy jsou zcela ochrnuté, zachovaný zůstal pouze minimální pohyb rukou, který je ovšem nevyužitelný. Jaromír je tak ve svých 44 letech odkázaný na pomoc partnerky, která o něj pečuje.
Před úrazem se věnoval svým koníčkům, partnerce a pejskům. Teď nedokáže říct, jakým směrem se bude jeho život nadále ubírat.
„Z toho, co jsem dělal dřív naprosto automaticky, teď nezvládnu nic. Rád bych byl ale co nejvíce soběstačný. Chtěl bych se například ještě někdy sám najíst, pokud se mi podaří zvednout ruce k ústům. A moc bych chtěl pomáhat partnerce,“ nevzdává se Jaromír.
Peníze ze sbírky mu na jeho nelehké cestě velmi pomohou. Část využije k zakoupení potřebných kompenzačních a rehabilitačních pomůcek, které mu umožní předejít bolesti a křečím, a zároveň partnerce usnadní péči. Pro zlepšení zdravotního stavu budou též nezbytné rehabilitační pobyty.
Jaromír si chce také pořídit aktivní vozík. „Nechci už jen ležet doma na lůžku a přestat žít. Rád bych se s osudem popral i přesto, že je teď vše velmi bolestivé. Vozíček mi umožní volnost pohybu a budu na něm trávit mnoho času,“ popisuje důležitost kvalitního vozíku. Další finance budou využity na doplatek auta, které je potřeba speciálně upravit, aby mohl pár bezpečně cestovat.
„Všem vám ze srdce děkuji za pomoc!“ vzkazuje všem dárcům.
 
Dne 7.12.2019 spadl z posedu a bohužel zcela ochrnul. Při pádu utrpěl zlomeninu krčních obratlů C4, C4/5 s následným poraněním míchy a rozdrcením levé končetiny v oblasti zápěstí a dlaně, která je uvnitř napevno zafixována dlahou. Byl nalezen po 22hodinách od pádu, a to až ve večerních hodinách, když se nevrátil v neděli po obědě domů, jak bylo domluveno. Začala jsem tedy obvolávat záchranné služby, nájemce honitby a nakonec policii s prosbou o lokalizaci (telefon stále zvonil). Nalezen byl silně podchlazený. Teplota těla byla 26 °C. Bylo nám řečeno, že je Míra na hranici smrti.
Míra podstoupil 9.12. první operaci páteře, poté následoval 16.12. převoz na ARO FN Hradec Králové, následovalo zavedení tracheostomické kanyly a stabilizační operace páteře zadním vstupem. Pak přišla na řadu operace rozdrcené končetiny a převoz 23.1.na spinální jednotku do Liberce. Tady podstoupil epicystomii (vývod pro odvod moči přes břišní stěnu).
Diagnóza je neuprosná - spastická tetraplegie. Celkové ochrnutí dolních končetin a částečné (bohužel z většiny) končetin horních. Nefungují prsty, tricepsy, zápěstí....
Čeká nás tedy elektrický invalidní vozíček, zvedák a 24hodinová péče.
Míra je velký bojovník. Je to milující partner a dobrý člověk. Založila jsem pro něj (nás) sbírku, která by nám měla ulehčit naši novou společnou životní cestu. Moc bych si pro Míru přála důstojný život. Aby byl v tom našem „novém/jiném“ životě zase v rámci možností šťastný.
Vybrané finanční dary poslouží pro doplatek EIV, rehabilitačního přístroje do lůžka pro procvičování ochrnutých dolních končetin, na nákup rehabilitačních a kompenzačních pomůcek, rekondiční a rehabilitační pobyty, doplatek vozidla a přestavbu, speciální úpravu PC pro ovládání hlasem, pro zakoupení JAY sedu do mechanického vozíku, pořízení kvalitního závěsu do elektrického zvedáku, zakoupení polohovacích pomůcek apod. Je toho tolik!
Moc bych vás chtěla požádat o uveřejnění našeho příběhu, aby se naše prosba o pomoc dostala k případným dárcům, čtenářům časopisu, budeme a jsme vděčni za jakýkoliv finanční dar, který je pro nás obrovskou a nedocenitelnou pomocí.
Michaela SMUTNÁ
 
https://znesnaze21.cz/sbirka/kridla-pro-miru

Diskuzní fórum

 
Nové vlákno
Příspěvky mohou přidávat pouze předplatitelé a členové ČMMJ.
Pro přidání příspěvku se musíte zaregistrovat nebo přihlásit.
 
   
 
 Security code (opište prosím čísla z obrázku)

Časopis Myslivost - Aktuální číslo

Zpracování dat...