ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Aktuality

NATURA VIVA 2022

VLL | Diskuzní fórum
NATURA VIVA 2022
Letošní NATURA VIVA
opět ve svém řádném květnovém termínu
a s velkou nabídkou zbraní, optiky a dalších potřeb

 
Příznivci sv. Huberta, Petrova cechu a sv. Antoše se mohou radovat, v květnu oslaví v plné obnovené síle již 27. ročník mezinárodní výstava myslivosti, rybářství a včelařství NATURA VIVA. Tak jako v letech před covidem výstava nabídne návštěvníkům nezapomenutelný zážitek v oblastech péče o živou přírodu, myslivost, rybářství a včelařství.

obr-1.jpg

Od čtvrtka 26. do neděle 29. května 2022 se mohou milovníci přírody těšit na atraktivní nabídku českých a zahraničních vystavovatelů a bohatý doprovodný program. Výstava představí širokou škálu činností českých a moravských myslivců, rybářů a včelařů a nabídne návštěvníkům na jednom místě vše, co pro pobyt ve volné přírodě potřebují.
Letošní ročník však chystá pro přátele přírody řadu novinek. Hlavním těžištěm komerční části výstavy přirozeně zůstává hala C, bez nadsázky „našlapaná“ expozicemi prestižních firem s loveckými a sportovními zbraněmi, střelivem, optikou, speciálními dalekohledy pro všechny druhy lovu, digitálními zaměřovači s dálkoměry, termovizemi, puškohledy, dárky pro myslivce, luxusním loveckým oblečením a obuví, výběrem nožů a mysliveckou literaturou. Poprvé po delší přestávce se tak sejdou na jednom místě všechny významné firmy v oboru působící na českém trhu.
Vystavovatelé přivezou do Lysé nové modely kulovnic, brokovnic a malorážek, uvidíte například zbrusu novou CZ 600, termovizní předsádku tM35 Swarovski optik, mnoho typů nově povolených tlumičů hluku, japonské kulovnice Howa a řadu dalších exkluzivních novinek, které potěší i nejnáročnější lovce.  
Výstavní hala B bude vyhrazena především partnerským organizacím Českomoravské myslivecké jednotě, Českému rybářskému svazu, představí se zde také Fakulta lesnická a dřevařská České zemědělské univerzity v Praze a Mendelova univerzita v Brně společně s Agronomickou fakultou. Dominantní expozici s významnými trofejemi zde budou mít Lesy České republiky.
Širokou nabídku kvalitních zvěřinových produktů nejen z Kokořínska zde nabídne Zvěřinový závod Maxmilián. Novinkou bude, že si přímo na výstavišti budou moci návštěvníci zakoupit vakuově balenou či hluboce zamrazenou zvěřinu, ale budou mít možnost ochutnat zvěřinové výrobky z jejich výroby, pro které je kvalita prioritou. 
Dospělí budou moci ochutnat svatohubertské pivo a dětské návštěvníky jistě osloví premiéra Jankovy limčy - dětské limonády s vitamínem C a příchutí lesních plodů, připravené pod dozorem patrona zajíce Janka.
V zadním traktu haly B na tradičním místě bude na podiu probíhat celodenní odborný i zábavný doprovodný program pod osvědčenou patronací časopisu Myslivost.
Český rybářský svaz nabídne 3D střelnici simulující odstřel kormorána a simulátor zdolávání ryb. Vysokému zájmu se těší i dvě akvária s tradičními i méně známými rybami našich vod. Děti, které poznají v akváriu všechny druhy ryb, si jako odměnu odnesou pěkné upomínkové předměty s rybářskou tématikou.
Včelařství bude v tomto roce věnován opět pavilon A1 v přízemí. Dominantou bude zcela jistě svazová expozice Českého svazu včelařů a Středního odborného učiliště včelařského Nasavrky.
Krásy myslivosti nám tradičně představí pavilon A2, kde budou vystaveny trofeje okresních mysliveckých spolků, nejsilnější trofeje Vojenských lesů a statků, Panství Žehušice přiveze trofej zlatého jelena.   
„Na stezce plné úkolů, poznávejte přírodu“ to je název akce pro děti, kterou přichystaly pro malé návštěvníky v prvním patře haly A2 společně Český rybářský svaz, Českomoravská myslivecká jednota, Český svaz včelařů a Český zahrádkářský svaz.

obr-2.jpg
  
Nejvýznamnější a nejnavštěvovanější myslivecká výstava pro celou rodinu NATURA VIVA má mnoho, co nabídnout. Zbývá jen se rozhodnout, který den do Lysé nad Labem vyrazit. Otevřeno bude denně od 9 do 17 hodin.
Více informací a seznam vystavovatelů naleznete na www.vll.cz.
 
Pavla LIČKOVÁ
manažerka výstavy
NATURA VIVA 2022

 
program-Natura-2022-FINAL-2.jpg

Časopis Myslivost - Aktuální číslo

Přiložené dokumenty

Zpracování dat...